Як не дивно, тарілка наймолодший предмет столового начиння. Що тільки раніше не використовували замість неї. У середньовіччі і спеціальні поглиблення в столі видовбували, і на шматок твердого хліба м'ясо клали (погодьтеся, дуже зручно). Потім в дощечках поглиблення стали робити. І лише в 14-15 століттях у Франції почали з'являтися тарілки з олова, золота, срібла. Правда, мали вони чотирикутну форму. На до нас «цивілізація» прийшла лише в 15 столітті. Саме цей час історики пов'язують з появою тарілок. Раніше в якості основного предмета начиння використовували глибоку миску або миску. Причому з неї могли всі члени сім'ї одночасно.
Які тарілки використовуються для сервірування?
Сервірувальна тарілка.
Сервірувальна тарілка центром композиції. На неї далі ставляться тарілка для закусок, супова і для других страв (при її відсутності звичайна). Сервірувальна тарілка може відрізнятися від основного сервізу, може бути виконана з більш дорогого матеріалу (срібла, темного порцеляни), але обов'язково повинна з ним поєднуватися. Згідно з правилами сервіровки, відстань між краями сусідніх тарілок має становити 50 см, а від краю столу до тарілки 1 см. Забирають її перед тим, як подати десерт.
Супова тарілка.
Ставиться на сервірувальний тарілку на початку вечора. Якщо суп не передбачений, замінюється тарілкою з закускою. Причому крем-суп подають в суповий тарілці, а бульйони і прозорі супи в чаші. У ній також можна подати мюслі, пластівці з молоком і вівсяну кашу. Відзначимо, що бульйони п'ють з чаші, не використовуючи для цих цілей десертну ложку, як описано в деяких книгах по сервіровці.
Пиріжкова тарілка.
Використовується для подачі хліба, грінок, масла. Розташовується зверху, з лівого боку від суповий тарілки. На неї праворуч кладеться маленький ножик для масла лезом вліво.

Дрібна столова тарілка.
Використовується для подачі других страв. Має діаметр від 27 до 32 см.
Закусочні тарілки.
Поділяються на велику закусочну (діаметром 26-31 см) і дрібну (20 см). Першу використовують для подачі як холодних, так і гарячих закусок. Наприклад, холодні страви з м'яса, гарячі десерти з соусами. Дрібна призначена виключно для холодних закусок.
Глибока тарілка
Для подачі пасти і інших макаронних виробів.
Тарілка-кокіль
Ця тарілочка, що зовні нагадує раковину жемчужніци, призначена для подачі закусок на зразок салатів, устриць або рагу.
Тарілка-менажница.
Може бути використана як для фондю, так і для декількох видів салату або гарніру, так як має розділені відсіки, і страви на ній не змішаються між собою.
Тарілка для риби.
Має витягнуту форму, так як рибні страви вимагають особливої ​​подачі. Її довжина становить 33-37 см при ширині 23-26 см.
Тарілка для оселедця
Формою нагадує тарілку для риби, але перевершує її розмірами. Використовується для подачі оселедця, консервів з риби.
Тарілка для ікри.
Діаметр її не перевищує 15 см. Використовується для подачі  ікри.
Тарілка для яєчні.
Призначена для подачі яєчні. Має по обидва боки ручки і злегка поглиблена. 
Салатниця.
Це глибока тарілка місткістю понад 120 см3, використовується для подачі як салатів, так і солоних, маринованих, свіжих овочів.
Десертні тарілки.
Виділяють глибоку і дрібну десертні тарілки. Діаметр у них однаковий (20 см), відрізняється лише глибина. Перша призначена для десертів, які потребують подачі соусу, а друга для фруктів і солодких десертів. Її відмінною рисою хвилястий край або розташований по обідку візерунок.
Блюдце
Цю маленьку тарілочку використовують в якості підставки під чашку з кавою або чаєм.
Розетка
Це маленьке блюдце, в яке наливають варення, мед або кладуть джем для індивідуальної подачі.
Креманка
Глибока тарілочка (може бути на ніжці), в якій можна подавати свіжі ягоди, желе або фруктові салати.
Чаша для ополіскування пальців.
У тому випадку, якщо будуть подаватися страви, які їдять руками (креветки, раки, спаржа, фрукти), поруч з пиріжкової тарілкою ставлять чашу для ополіскування пальців, наповнену теплою водою з скибочкою лимона або листком м'яти.
 

Вдячні за інформацію зібрану на сайті: https://24health.by/tarelka-tarelke-rozn-ili-kak-razobratsya-v-mnogoobrazii-stolovoj-posudy/